Užsukę pas dvaro keramikę sužinote ir savo akimis išvystate, kaip yra ruošiamas molis, kaip su juo dirbama ir kas galų gale po rankų prisilietimo gimsta. Dvaro lankytojai mokomi ir net raginami savo rankomis pabandyti šį amatą. Nors pagaminti nediduką molinį kūrinėlį ilgai netrunka, tačiau kad jis būtų tvirtas ir tinkamas naudoti, yra degamas 2 kartus, o krosnyje temperatūra sieka apie 1000 laipsnių. Tap pat daug kruopšumo reikalauja ir dekoravimas norimomis spalvomis, piešiniais.

Galite užsisakyti programą pas dvaro keramikę ir visa išbandyti savomis rankomis.

Užsisakius programą ir atvykus pas keramikę į svečius, ji pirmiausia papasakos apie vieną seniausių Lietuvoje ir net pasaulyje amatų bei plačiau apie molį (jo rūšis ir panaudojimo būdus), kur jis randamas ir kaip galiausiai atsiduria pas mus namuose, pavirtęs įvairiomis formomis bei pasidabinęs spalvomis. Edukatorė paaiškins, kuo skiriasi senieji molio deginimo būdai nuo šiuolaikinių ir kur pasaulyje jie vis dar naudojami.

Po pasakojimo, visi bus pakviesti savo rankomis nusilipdyti puodelį, figurėlę ar lėkštę. 

Aplankyti keramikę savo dirbtuvėse įprastai galite kiekvieno festivalio metu

Sudalyvauti edukacinėje programoje pas Keramikę turite galimybę iš anksto rezervavus. Rezervuoti programą ir tuo metu vykstančio festivalio bilietus (jei vyksta) galite užpildžius rezervacijos formą arba tiesiogiai parašius laišką el. paštu renginiai@pakruojo-dvaras.lt

 • Programos trukmė:
  1 valanda
 • Kaina asmeniui:
  9 Eur
 • Dalyvių skaičius:
  10-20 asm.
 • Minimalus programos mokestis:
  90 Eur

PANAŠIOS PROGRAMOS

Išbandykite ir kitus amatus

SUSIJĘ PRODUKTAI

Pagaminti su meile dvaro amatininkų