PAKRUOJIEČIAI IR PAKRUOJO KRAŠTO GYVENTOJAI – TAPKITE DVARIŠKIAIS!

Nuo 2023 m. liepos mėnesio fizinės dvariškių kortelės tampa QR kodais!

Atidžiai, Mylista, perskaitykite naujos, tapimo dvariškiu, sistemos žingsnius: 

1. Pirmiausia reikalinga apsilankyti jūsų gyvenamos vietos seniūnijoje ir išsiimti dokumentą apie jūsų Pakruojyje ar Pakruojo rajone deklaruotą gyvenamąją vietą. 

2. Su išduota gyvenamosios vietos deklaracija, jums bus pateiktas ir unikalus kodas, kurį turėsite įvesti pildydami dvariškio QR kodo užsakymo formą. SVARBU: kiekvienas asmuo turi atskirai išsiimti gyvenamosios vietos deklaraciją, nes su kiekviena deklaracija gaunamas ir unikalus kodas. Pavyzdžiui, jei šeimoje yra 5 asmenys ir jie visi nori tapti dvariškiais, reikalingos 5 deklaracijos ir bus gauti 5 unikalūs kodai. 

4. Pildant formą, ją galima pildyti tik to asmens, kuris naudosis QR kodu vardu, nes atvykus į dvarą QR kodą reikės pateikti su galiojančiu asmens tapatybės dokumentu. 

5. SVARBU: užpildžius asmens duomenis, suvedus unikalų kodą ir paspaudus mygtuką TĘSTI, unikalus kodas iškart panaudojamas. Galimybės grįžti, redaguoti ar užpildyti formą vėliau nėra. Tam reikalingas vėl naujas unikalus kodas, išduodamas seniūnijoje su gyvenamosios vietos deklaracija. 

6. Sėkmingai užpildžius formą ir apmokėjus per elektroninę bankininkystę, dvariškio QR kodas nusiunčiamas užsakymo formoje nuordytu el. paštu, tad labai svarbu jį įvesti teisingai. 

7. QR kodą galite atsispausdinti ant balto popieriaus lapo arba turėti savo mobiliajame įrenginyje, kurio ekranas neturėtų būti subraižytas ar kitaip pažeistas (tai gali sutrukdyti sėkmingai nuskenuoti kodą). 

8. Dvariškio QR kodas galioja metus. 

9. Dvariškio QR kodo kaina – 5,50 Eur metams. 

Senosios fizinės dvariškių kortelės galiojo iki 2023 metų rugpjūčio 15 dienos. 

DVARIŠKIUI PRIVALU:

– Deramai elgtis prie stalo, paisyti stalo etiketo;

– Mokytis dvariško jojimo. Tiek kavalieriams, tiek damoms, taip pat ir ponaičiams, ir panelytėms;

– Mokytis dvariškų šokių. Dvaro šokių mokytoja visada pamokins ir padės nugludinti šokio judesius artėjantiems pokyliams;

– Rašyti laiškus savo artimiesiems tikra plunksna, kaip tai daro mūsų Baronas ir visa kanceliarija;

– Nešti gerą žinią apie Pakruojo dvarą garbingiems ir dvarišką kultūrą mylintiems žmonėms;

– Būti aktyviems – dalintis su kitais Pakruojo dvarui naudinga informacija ir pasiekimais, tik Jums žinoma dvaro istorija ar legendomis – skleisti dvarišką kultūrą visais užmojais;

– Stengtis daryti dvarą žinomu, įdomiu ir pasiekiamu daugumai garbingų ir dvarišką kultūrą sekančių žmonių – siųsti aktualią informaciją, nepamirštant ir savo artimųjų, draugų, pažįstamų;

– Gerbti dvariškio statusą, ji puoselėti ir būti tikrais aristokratais visose gyvenimo situacijose.

– Laikytis visų aukščiau nurodytų dvaro parėdymų.

DVARIŠKIO PRIVILEGIJOS PAKRUOJIEČIAMS IR PAKRUOJO KRAŠTO GYVENTOJAMS:

Dvariškis iš Pakruojo krašto gali dalyvauti dvaro organizuojamuose renginiuose nemokamai. Tai: 

– Istorinių nuotykių parkas;

– Barono gimtadienis / dvaro sezono atidarymas;

– Vasaros ir pavasario gėlių festivaliai;

– Bumbulinės.

NEGALIOJA dvaro renginiams, kurie organizuojami su trečiosiomis šalimis ar renginiams, prie kurių nurodyta, kad juose dvariškių QR kodai negalioja.