MAGIJA IR BURTAI XIX A. PAB. PAKRUOJO DVARE. ŽOLELIŲ GALIA, DIENOS KORTŲ PROGNOZĖ

Noras žinoti ateitį yra toks pat senas, kaip ir pati žmonija. Senosios civilizacijos magiškais veiksmais, burtais siekė apsisaugoti nuo gamtos stichijų, aplinkos žalingo poveikio, piktos akies. Taip pat siekta pritraukti fortūną, pasisekimą meilėje, gydyti ligas. XVIII a. ir XIX a. Europos akademikai ypač domėjosi misticizmu, alternatyviomis teorijomis, tad įvairūs pseudomokslai, ateities spėjimo iš krištulo rutulio praktika, būrimas taro kortomis, spiritizmo seansai, pasitelkiant mediumus – tarpininkus tarp žmonių ir dvasių pasaulio – buvo labai populiarūs, ypač visko pertekusiame ir nuobodžiaujančiame elito sluoksnyje.

Baronai von der Roppai, kurie garsėjo kaip išskirtines meno vertybes kolekcionuojanti ir jų prekyba besiverčianti giminė, nuolat keliavo po Europą, tad iš užsienio parsigabendavo daug to meto naujovių. Taip iš vienos tokios viešnagės Prancūzijoje, baronai parsivežė būrimo kortas, kurias ateities pranašystėms naudojo dvaro damos.

Programos metu Fortūnos salone (Salon De Fortune) susipažinsite su XIX a. Pakruojo krašto vietos žmonių prietarais, burtais, dvariškių ezoteriniais žaidimais, pranašystėmis, magiškosiomis žolelių savybėmis, jų galia.

Bet tai dar ne viskas! Tame pačiame pastate aplankysite paslaptingąjį panoptikumą – išvysite baronų gydytojo keistenybių kolekciją, post mortem kambarį, magiškąją krautuvėlę. 

Edukacijos dalyvių laukia: asmeninė dienos kortų apžvalga, asmeninio amuleto gamyba pasitelkiant magiškąsias žolelių savybes. Puikiai tinka mergvakariams, moteriškiems pasibūvimams su žiupsneliu magijos ir burtų.

Daugiau informacijos ir rezervacija: renginiai@pakruojo-dvaras.lt, +37061812298.

  • Dalyvių skaičius
    nuo 5 iki 20 žmonių
  • Trukmė
    apie 2 val.
  • Kaina dalyviui
    30 €
  • Puikiai tiks mergvakariams, moteriškai išvykai į dvarą