Vienos dienos kelionės po Lietuvą gali būti ne tik nuostabi pramoga, bet ir puiki galimybė pažinti savo šalies kultūros, istorijos bei gamtos paveldo perlus. Viena iš įdomių vietų, kurią verta apsilankyti, yra Pakruojo dvaras Šiaurės Lietuvoje, kuriame kiekvieną dieną atgimsta XIX a. dvariško gyvenimo pasaulis su visomis jo pramogomis.

Pakruojo dvaras – tai didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro kompleksas šalyje, pasižymintis klasicistinio stiliaus architektūra ir turintis ilgą istoriją. Šis dvaras nuo seno žinomas ir dėl nuostabaus šimtamečio parko,  Kartu tai yra ir puikus vienos dienos kelionės po Lietuvą pasirinkimas, kad ir iš kurio Lietuvos kampelio keliautumėte. Čia ką veikti turės ir dideli, ir patys mažiausi – apžvelkime, kokia laukia diena atvykus į Pakruojo dvarą.

Ekskursijos Lietuvoje: kelionės pradžia ir maršrutas

Kelionės Lietuvoje pasižymi tuo, jog kad ir iš kur beišvyktumėte, Pakruojo dvarą pasieksite per kelias valandas ir galėsite visą dieną mėgautis čia vykstančiais renginiais bei pramogomis. Priklausomai nuo to, kurioje Lietuvos vietoje gyvenate, greičiausiai kelionę norėsite pradėti nuo ankstyvo ryto – atvykus vėliau, viskas apžvelgti gali ir pritrūkti laiko. 

Pakeliui į Pakruojo dvarą grožėsitės maloniu akiai lietuvišku kraštovaizdžiu ir jo kaita. Jeigu iš toliau važiuosite, taip pat turėsite galimybę mėgautis Lietuvos regionų skirtingumu bei autentišku jų grožiu.

Ekskursijos Lietuvoje: atvykimas į Pakruojo dvarą

Atvykus su ekskursijos grupe į Pakruojo dvarą tuojau pat galima pasinerti į vietos istoriją ir legendas. Prie pagrindinio įėjimo į centrinius dvaro rūmus jus pasitiks pats Baronas arba Baronaitė, kurie pasidalins tikromis (o dažnai ir labai pikantiškomis) dvaro istorijomis tiesiai iš pirmųjų lūpų.

Baronas arba Baronaitė palydės jus dvaro rūmų koridoriais, iki šiol menančiais tuos laikus, kai jais vaikščiojo dvaro valdytojai ir jų kilmingi svečiai. Įžengsite į įdomiausias ir dar nepažintas dvaro rūmų vietas, atskleisite daktaro kabineto paslaptis, žvilgtelėsite į Veidrodžių kambarį, kuriame kilmingos damos vaišindavosi popietės arbatėle. 

Ekskursijos po Pakruojo dvaro rūmus metu neabejotinai jausitės tarsi nusikėlę į praeitį daugiau nei 100 metu atgal, nes aplinkui visur pajusite tikrą XIX a. pab.-XX a. pr. dvaro gyvenimo atmosferą. Tai kelionė į istorijos gilumą – ir nepakartojama proga artimiau susipažinti su dvaro istorija, su jį valdžiusia šeima, jos narių likimais ir nuopelnais. 

Ekskursijos Lietuvoje: autentiški skoniai vietinėje karčemoje

Jei po ekskursijos su Baronu ar Baronaite pasijusite išalkę, turėsite galimybę mėgautis gardžiu maistu vietinėje karčemoje „Traktierius“. Ši vieta išskirtinė tuo, kad sujungia vokiškas tradicijas su Šiaurės Lietuvos kulinariniu paveldu. Tad karčemoje gali rinktis iš tokių patiekalų kaip Žaldokienės karka, alaus višta ar burnoje tirpstantys jaučio žandai, o išdžiūvusią burną atgaivinsite vietiniu alumi ar kitais naminiais gėrimais. 

Visų dvaro restoranų (jų yra ne vienas!) virtuvė pasižymi autentiškais patiekalais, pagamintais iš čia pat netoliese augančių daržovių, prieskoninių darželių ar net valgomų gėlių. 

Ekskursijos Lietuvoje: pramogos dvariškoje aplinkoje

Sudalyvavus ekskursijoje po dvaro rūmus ir pasistiprinus jūsų laukia dvariškos pramogos, kurių visų ir nesuskaičiuosi: nuotraukų fotosesija XIX a. fotoateljė, kvapų gamyba pas dvaro parfumerę, aristokratiškas jodinėjimas žirgais, vilnos vėlimo ar molio lipdymo edukacijos pas dvaro amatininkus ir daug kitų veiklų.

Jeigu ekskursiją po Pakruojo dvarą susiplanavote čia vykstančių pavasario, vasaros ar žiemos festivalių metu, tuomet atvykus jūsų lauks ir kitos pramogos – aktorių pasirodymai, interaktyvus teatras ir papildomos sezoninės veiklos.

Užsukti lankytojus visuomet kviečia ir dvaro ūkis, kuriame gyvena žirgai, avys, triušiai, naminiai paukščiai ir netgi egzotiškasis kupranugaris. Sakalininkystės centre galima pamatyti per dešimt pačių įvairiausių plėšriųjų paukščių iš viso pasaulio, o patyrę jų dresuotojai net patupdys kai kuriuos iš jų jums ant rankos ir leis įsiamžinti nuotraukoje. 

Pakruojo dvaras taip pat yra puiki vieta šeimoms su vaikais arba mokyklų ekskursijoms. Vaikai galės ne tik mėgautis gamta ir aplankyti dvaro ūkio gyventojus, bet taip pat patys išbandyti įvairias pramogas, kuriomis praturtins savo žinias. Pakruojo dvaras siūlo ir specialiai moksleiviams parengtas ekskursijas, sudominsiančias kiekvieną. 

Kelionės Lietuvoje: turininga kelionės pabaiga

Pakruojo dvaras – tai tik vienas iš daugelio Lietuvos perlų, kurį verta aplankyti norint praleisti įspūdžių, edukacijų ir pramogų kupiną dieną. Išvyka su ekskursijomis po Lietuvą, ypač apsilankant Pakruojo dvare, leis geriau suvokti šalies praeitį bei atskleisti jos unikalumą. 

Pakruojo dvaras taip pat gali būti puikus vienos dienos kelionės po Lietuvą startas, kurį esant norui galima papildyti apsilankymais kitose Lietuvos vietose. Pavyzdžiui, po Pakruojo dvaro ekskursijos galima keliauti į netoliese esančius Šiaulius, aplankyti tokias istorines vietas kaip Kryžių kalnas, nuvykti į kitus Šiaurės Lietuvos miestus ir miestelius. Tai puiki galimybė atsipalaiduoti ir praleisti nepakartojamas akimirkas su artimaisiais ar draugais.