XVIII a. ir XIX a. Europos akademikai ypač domėjosi misticizmu, alternatyviomis teorijomis, tad įvairūs pseudo mokslai, ateities spėjimo iš krištulio rutulio praktika, burimas taro kortomis, spiritizmo seansai, pasitelkiant mediumus – tarpininkus tarp žmonių ir dvasių pasaulio – buvo labai populiarūs, ypač visko pertekusiame ir nuobodžiaujančiame elito sluoksnyje. Teodoras fon Ropas buvo aistringas keliautojas, meno vertybių kolekcionierius.
Iš užsienio kelionių parsiveždavo ne tik žymių dailininkų paveikslų, skulptūrų, bet ir neregėtų patirčių bei naujovių.
Vienos išvykos po Prancūziją metu, jaunasis baronas Paryžiaus labirintuose Rue de Tournon gatvėje išvydęs iškabą „Libraire” netikėtai pateko į vieną tokių paslaptingų, ateitį pranašaujančių salonų. Nors tuo metu baronas į apsilankymą slaptame būrėjos kambaryje žvelgė kaip į jaudinančią pramogą ir netikėjo nė vienu būrėjos pranašavimu, visgi liko apstulbintas išgirdęs neįtikėtinai tikslių savo gyvenimo detalių, charakterio bruožų, o laikui bėgant išsipildė visos paslaptingosios damos išsakytos pranašystės. Taip po tuo pačiu Panoptikumo stogu atsirado ir paslaptingas „Salon de fortune“, kuriame galima išvysti savo
lemtį.
Fortūnos kambarį galima pamatyti, jame apsilankyti dalyvaujant dvare vykstančiuose festivaliuose arba Istorinių nuotykių parko programoje.