Pabėkite iš kasdienybės į V. Šekspyro pjesės beprotišką pasaulį, kur Jūsų laukia begalinė jūra žiedų, teatras ir cirkas, mirtini triukai ir gėlių harmonija, neįtikėtini nuotykiai suaugusiems ir pramogos vaikams kiekvieną dieną!

Rezervuoti grupei

FESTIVALIO PROGRAMA

Kiekvieną dieną

Šią vasarą festivalyje grįžtama prie ištakų ir V. Šekspyro neišsemiamo kūrinio – „Vasarvidžio nakties sapnas” – įkvėpusio mūsų gėlių festivalius. Čia vėl džiugina įtraukiančio (immersive) teatro spektakliai ir pasirodymai. Dvaro parkas KIEKVIENĄ DIENĄ virsta viena didžiule scena, kur tarptautinė aktorių ir cirko artistų trupė sujungia gatvės teatrą su juokingais ar net kraują stingdančiais cirko triukais, šokį su pantomima, čia prabyla pats Šekspyras ir lėlių teatras, o fantazija nesuvaldomai maišosi su realybe! O nuostabiausia tai, kad Jūs galite ne tik stebėti, tačiau būti pasirodymų dalimi!

Programos pradžia – kasdien nuo 12.00 val.

Programą su konkrečiais spektaklių ir cirko pasirodymų laikais kiekvienas festivalio lankytojas gauna atvykęs. 

Pakruojo dvaro Baronas pasilieka teisę keisti programą.

ATRADIMAI GĖLĖSE IR TARP GĖLIŲ

5-asis vasaros gėlių festivalis

Didžiausias Šiaurės Europoje gėlių festivalis

Į festivalio nesuskaičiuojamus gėlynus ir milijonų žiedų jūras sugrįžta HARMONIJA – pastelinėmis spalvomis, gėlių rūšimis ir galiausiai kvapais. Šios vasaros gėlynuose stebina kiek primirštos gėlių rūšys, tokios kaip, pavyzdžiui, gausa spalvų romantiškosios celiozijos, įvairūs nasturtų, medetkų, serenčių ir saulėgrąžų porūšiai. Netikėtos gėlių spalvos, dar įmantresni pavadinimai ir išvaizda čia pavergia ne tik gėlių mylėtojų širdis. Prie karčiamos Traktierius ragaukite valgomas gėles ir žavėkitės spalvingais daržovių gėlynais.

Apie gėlių skulptūras

· Asilas-Žmogus. Gėlių festivalio simbolis ir vienas ryškiausių V. Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas” personažų. Pjesėje Pakas paleidžia kerus ir jaunuolį Metmenį paverčia žmogumi su asilo galva, kurį galiausiai įsimyli pabudusi iš miego Titanija. Skulptūros autorius, skulptorius Martynas Gaubas. Aukštis – 9 m.

· Pakas ant vėžlio. Tai – V. Šekspyro pjesėje vaizduojamos Fėjų karalystės gyventojas, elfas, turintis magiškų galių. Jis, sėdėdamas ant vėžlio, linksmina fėjų karalių Oberoną. Autorius – dailininkas, skulptorius Donatas Mockus.

· Pako biustas. Milžiniškas biustas, apsuptas nuodingųjų gėlių, į kurį galima įeiti ir išvysti gėlių parką elfo Pako akimis. Autorius – žymus menininkas, skulptorius Andrius Petkus. Biusto aukštis – 6 m.

· Karaliai. Puošnūs gėlėti karaliai greta dvaro rūmų simbolizuoja Oberoną ir Titaniją – elfų karalystės valdovus. Autorius – Donatas Mockus.

· Varlė karalienė. Naujausias M. Gaubo kūrinys dvare. 6 m aukščio skulptūra, į kurią galima žvelgti kaip į varlę, o „šekspyriškomis akimis” – kaip į dailią moterį.

· Širdys. Įvairiaspalvės petunijų širdys puošia kelią į legendomis apipintą Meilės ir muzikos salą.

· Įsimylėjėliai. Po medžiu gulintys ir užsikloję gėlių antklode mylimieji – bunda iš magijos kupino sapno. Autorius – M. Gaubas.

DVARO ATRADIMAI tarp gėlių

Stebinantys kasdien

Dvare tarp GĖLIŲ, MENO ir MEILĖS skleidžiasi XIX a. magija, kuri kviečia patirti istorinių nuotykių visą šeimą:

Dvaro rūmai. Su Baronaite ekskursijos metu arba savarankiškai atskleiskite dvaro istorijos vingius (pap. mokestis);
Bravoras. Užeikite į garsųjį Pakruojo dvaro, kaip Lietuvos alaus sostinės, bravorą, kur alus gaminamas pagal senąsias tradicijas ir iki dabar galima pažinti „pirmoką”, „antroką”, „trečioką”;
Spirito varykla. Aplankykite XVI a. įkurtą Spirito varyklą, kur šiandien, pasitelkus XIX a. unikalius varinius distiliavimo indus, gimsta apdovanojimų verti skoniai;
Senovinė fotografija ir fotoateljė. Pasidarykite senovinę fotosesiją XIX a. pab. fototeljė, išvyskite vienetinės nuotraukos gimimą!
Dvaro amatų dirbtuvės (koks konkretus amatininkas tą dieną dirba rasite atvykus įteiktoje programėlėje). Užeikite pas darbščiuosius, gėlių apsuptus, dvaro amatininkus:
vilnos karšykloje iš spalvingos vilnos veliami gėlių žiedai, namų puošmenos ir aksesuarai;
• parfumerinėje gaminami gėlių hidrolatai, rožių vanduo ir jaunystės eliksyras;
• puodžius gamina ir dega bokalus Alaus bravorui, lėkštes ir molinukus karčiamai, dekoruoja augalų motyvais;
• bitininkė suka saldžiausią bičių suneštą iš gėlių medų, lieja vaškines žvakes;
• kostiumininkė savo dirbtuvėse siuvinėja Baronaitei gėlėtą apdarą priėmimui, kviečia pasigrožėti ir susipažinti XIX a. pab. kostiumais, jų istorija;
• motoristas remontuoja ir Technikos dirbtuvėse demonstruoja pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius.
• plėšriųjų paukščių skraidinimas/treniravimas greta dvaro rūmų.

Panoptikumas. Neįprastybių kambaryje išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję ir net apie ką girdėję – tamsiosios aristokratų paslaptys, anatomijos teatras ir keistenybių kolekcija iš viso pasaulio… 
Bausmių rūsys. Pašiurpkite vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje, kur nusikaltusių laukia giljotina ir net dar šilta elektros kėdė… 
Karieta ir senoviniai automobiliai. Pasivažinėkite žirgais kinkyta karieta ar senoviniais automobiliais (pap. mokestis); 
Technikos dirbtuvės. Pamatykite tikrą garų variklį, kuris buvo išrastas dar XIX a., motorų bandymus ir tarpukario traktorius.
Dvaro ūkis. Čia gyvena žirgai, žąsys, antys, asiliukas ir net KUPRANUGARIS! Įkurtame Sakalininkystės centre rasite plėšriųjų paukščių kolekciją, kurioje – ir pats greičiausias, ir pats didžiausiaus skraidantis pasaulio paukštis!

BILIETAI

Nuo pirmadienio iki sekmadienio

BILIETAI INTERNETU:
Suaugusiems – 16 Eur/asm.
Vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 12 Eur/asm.
Vaikams nuo 5 metų reikalingas bilietas. 
Šeimos bilietai: (2+1) – 38 Eur; (2+2) – 48 Eur.
Papildomas vaikas prie šeimos bilieto – 10 Eur.

BILIETAI VIETOJE: 
Suaugusiems – 18 Eur/asm.
Vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 14 Eur/asm.
Vaikams nuo 5 metų reikalingas bilietas. 
Šeimos bilietai: (2+1) – 44 Eur; (2+2) – 56 Eur.
Papildomas vaikas prie šeimos bilieto – 12 Eur.
Nuo 18 val. bilietai suaugusiems kainuoja 10 Eur, vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 8 Eur. Galima įsigyti tik vietoje.

Į GĖLIŲ FESTIVALĮ PATENKA NEMOKAMAI: 1. Asmuo, turintis sunkią negalią ir mažesnį ar tolygų 25 proc. darbingumą bei jį lydintis asmuo. 2. Vaikas su negalia ir jį lydintis asmuo. 3. Pakruojo ir Pakruojo krašto dvariškiai su Dvariškio kortelėmis ir jų priklausymą įrodančiais dokumentais. 4. Senjoras/-ė, kuriam/-iai jau yra sukakę 80 m. Jei jį/-ą lydi kitas asmuo, lydinčiam asmeniui reikalingas įsigyti bilietas. Būtina prie įėjimo pateikti negalią ar garbingą amžių įrodantį dokumentą.

DARBO LAIKAS

Garantuoti įspūdžiai kasdien!

– Dienos ir programos pradžia nuo 12 val.

Penktadieniais ir šeštadieniais kasos dirba iki 19 val., teritorija uždaroma 20 val.

– Nuo sekmadienio iki ketvirtadienio kasos dirba iki 18 val., teritorija uždaroma 19 val.

– Amatininkai savo dirbtuvėse kuria iki 18 val.

– Spektakliai vyksta iki 17.30 val.

KAIP ATVYKTI?

Atraskite didžiausią Lietuvos dvarą

NETURITE SU KUO ATVYKTI? Jums pagelbės geriausios Lietuvos turizmo agentūros, kurios organizuoja keliones autobusu!

Lengvųjų automobilių parkavimas yra nemokamas.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ir atsakymai į juos

1. Ar galima į festivalį atvykti su augintiniu?

Taip, į festivalį mielai laukiame atvykstant su augintiniais, tik jie turėtų būti supažindinti su dvarišku etiketu.

2. Kada vyksta festivalio programa?

Festivalio programa vyksta kiekvieną dieną be išimčių nuo 12 val. 

3. Nuo kelių metų vaikui reikalingas bilietas?

Vaikui bilietas reikalingas, kai jau yra sukakę 5 metai. 

4. Ar festivalio metu galima patekti į centrinius dvaro rūmus?

Taip, tačiau tai kainuoja papildomai. Tai padaryti galite dalyvaudami ekskursijoje su Baronaite savaitgaliais arba apsilankydami savarankiškai darbo dienomis. Savarankiškas lankymas kainuoja 2 Eur asmeniui. Ekskursijos su Baronaite savaitgaliais vyksta kelis kartus per dieną. Kaina – 5 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur/asm. Bilietus įsigysite rūmų kasoje, Oranžerijoje.

5. Ar bus galima bilietus įsigyti atvykus į dvarą?

Taip, bilietus galėsite įsigyti ir renginio vietoje jau atvykę, tik jie kainuos 2 € brangiau nei internetu.

6. Ar perkant bilietus vietoje yra galimybė atsiskaityti kortele?

Taip, vietoje už bilietus bus galima atsiskaityti ir kortele.

7. Ar būtina internetu pirktus bilietus atsispausdinti?

Bilietų spausdinti nebūtina, galite juos atsivežti ir išsisaugoję savo mobiliajame įrenginyje. SVARBU: atvykus į renginį ir sulaukus savo eilės į jį patekti, bilietas jau turi būti paruoštas jūsų rankose arba šviesti mobiliojo įrenginio ekrane.

KONTAKTAI

Papildomiems užsakymams ir ne tik

Mūsų adresas: 
Parko g. 1, Pakruojo k., Pakruojo r., Šiaulių apsk.

Informacija ir atsakymai į kilusius klausimus:
+37065752693
pagalba@pakruojo-dvaras.lt

Bilietų rezervacija grupėms, renginių organizavimas ir programų užsakymas: 
+37061812298
renginiai@pakruojo-dvaras.lt

Nakvynės dvare rezervacija: 
+37065749700
hotel@pakruojo-dvaras.lt