OPTINIŲ ŽAISLŲ ISTORIJA. TAUMATROPO-ILIUZINIO ŽAISLO GAMYBA

Ne vieną amžių didžiausią Lietuvoje Pakruojo dvarą valdė baronai von der Roppai, kurie garsėjo kaip išskirtines meno vertybes kolekcionuojanti ir jų prekyba besiverčianti giminė. Jie nuolat keliavo po Europą, tad iš užsienio parsigabendavo visas to meto naujoves. XIX amžius laikytas išradimų ir atradimų amžiumi, o šio šimtmečio sensacija – iliuziniai žaislai, dar vadinti filosofiniais žaislais, apgaunančiais
protą. Menama, kad baronai turėję ne vieną tokią europietišką „zabovą”, kurios gniauždavo kvapą ne tik vaikams, bet ir baronų svečiams.

Edukacinės programos metu dalyviai aplankys dvaro rūmus, kuriuose susipažins su optinės iliuzijos žaislų istorija. Išbandę kaip veikia senieji žaislai, svečiai leisis į kitų optinės iliuzijos formų tyrinėjimus. Galiausiai, po optinės iliuzijos žaidimo, imsis iliuzinio žaislo gamybos – taumatropo (thauma – gr. nuostabus, stebuklingas, trope – tai kas sukasi), kurį kiekvienas parsiveš namo.

Bet tai dar ne viskas! Pasigaminę optinės iliuzijos žaislą, edukacijos dalyviai galės aplankyti paslaptingąjį panoptikumą – išvysti baronų gydytojo keistenybių kolekciją, Fortūnos saloną (Salon De Fortune), magiškąją krautuvėlę.

Edukacijos metu skatinama vaikų individuali ir kolektyvinė saviraiška, bendradarbiavimas, kūrybiškumas. Praplečiamas kultūrinis akiratis, ugdomas pažinimo potyris.

Daugiau informacijos ir rezervacija: renginiai@pakruojo-dvaras.lt, +37061812298.

 • Dalyvių amžius
  1-7 klasės
 • Dalyvių skaičius
  nuo 10 vaikų
 • Trukmė
  apie 1 val.
 • Kaina dalyviui
  10 €
 • Blyneliai (papildomai pageidaujant)
  2,90 €