Pagrindinis / Renginiai / Pažintis su plėšriaisiais paukščiais

Pažintis su plėšriaisiais paukščiais

Sakalininkystė yra tradicinis sakalų (kartais ir erelių, pelėdų bei kitų plėšriųjų paukščių) dresavimo ir skraidinimo menas bei praktika, skaičiuojanti daugiau nei 4000 metų. Iš pradžių sakalininkystė buvo naudojama tik medžioklei, bet laikui bėgant įgavo ir kitokios vertės. Šis paukščių dresavimo menas buvo integruotas į bendruomenes kaip socialinė ir rekreacinė praktika, ryšio užmezgimo su gamta būdas. Sakalininkystė yra įtraukta į UNESCO nematerialaus pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Sakalininkystė yra menas, reikalaujantis ilgų praktikos valandų, atsidavimo, subtilumo ir įgūdžių. Sakalininkas turi išmokyti plėšrųjį paukštį skristi laisvai, medžioti jam ir susitaikius su tuo, jog yra nelaisvėje, grįžti atgal pas žmogų.

Pakruojo dvare auginama dešimtis įvairių plėšriųjų paukščių iš viso pasaulio. Dvaro sakalininkystės ūkio tikslas – atgaivinti ir populiarinti buvusias gilias Lietuvos sakalininkystės tradicijas, įtraukti jas į rengiamas edukacijas ir pasirodymus. Visi laikomi paukščiai yra išauginti patyrusių sakalininkų, todėl jie gali laisvai skraidyti bei medžioti.

Kviečiame visus norinčius tapti sakalininkais!

Išvysti dvaro plėšriuosius paukščius turite galimybę savaitgaliais Istorinių nuotykių parko programos metu.

ISTORINIŲ NUOTYKIŲ PARKO BILIETAI