Pagrindinis / Renginiai / DVARIŠKA MOKYTOJŲ DIENA

DVARIŠKA MOKYTOJŲ DIENA

Su rudeniškomis spalvomis besidažančia gamta, sparčiai artėja ir džiugi profesinė šventė – Mokytojų diena. Tą dieną norime Jus, Mokytojai, širdingai pasveikinti ir pagerbti už tai, kad Jūs esate mokslo ir šviesos nešėjai, kultūros puoselėtojai ir visa tai perduodate augančioms naujoms kartoms. 

Paminėkime Jūsų šventę drauge prasmingai ir kultūringai gėlėčiausiame Lietuvos dvare, kur dėl jūsų rudeniškai dar žydės gėlės ir jų kompozicijos, o dvaras garantuotai džiugins tikromis XIX a. veiklomis ir pramogomis.  

SPALIO 5 DIENĄ nuo 13.30 val., Baronas ir jo svita kviečia Jus paminėti savo profesinę dieną su kupina įspūdžių Istorinių nuotykių parko programa, kuri ne tik leis šiek tiek atitrūkti nuo kasdienybės, bet ir pasisemti naujų minčių, idėjų bei energijos.

 

PROGRAMOS METU GALĖSITE DRAUGE SU BARONU:

 • Pažinti dvaro rūmus, jų istoriją ir valdovus;
 • Sužinoti, kaip kuriamas parfumerio Žako kvapų pasaulis;
 • Pamatyti autentišką veikiančią XVI a. spirito varyklą ir alaus daryklą, sužinoti, kaip varomas „Aqua vitae“ (gyvybės vanduo) ar daromas alus;
 • Aplankyti dvaro daktaro kabinetą ir sužinoti apie jo slaptus eksperimentus, visam gyvenimui paliksiančius prisiminimą;
 • Nepraleisti galimybės apsilankyti vienoje šiurpiausių Lietuvos vietų – Bausmių muziejuje;
 • Išbandyti dvaro ūkio darbus, palesinti paukščius, sužinoti, kaip einasi verslas ir darbai dvaro puodžiui, bitininkei ar vilnos karšimo manufaktūroje;
 • Užsukti į Panoptikumą, vienintelę tokią vietą Lietuvoje su anatomijos teatru, aristokratų keistenybių kolekcijomis, dvaro tamsiosiomis paslaptimis ir net Mirties kambariu;
 • Sužinoti, ką žada likimas Fortūnos kambaryje; 
 • Užeiti į senąją fotoateljė, kur galima pasidaryti XIX a. pab. nuotrauką, išvysti jos gimimo procesą*;
 • Apsilankyti Kostiuminėje ir pasitarus su dvaro siuvėja pasimatuoti dvarišką kostiumą*;
 • Dvaro parke pasivažinėti karieta ir/ar galbūt tarpukario „Ford“ ar „Citroen“*;
 • Pamatyti dvaro ūkį ir tikrą veikiantį garo katilą, dvaro senovinių automobilių kolekciją, pirmą „Ford“ automobilį, gausą senovinių rakandų ir įrankių Technikos dirbtuvėse;
 • Sužinoti apie seniausią medžioklės būdą, aplankyti plėšriųjų paukščių ūkį, pamatyti, kaip maitinami ereliai ar kaip atrodo didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis – kondoras;
 • Pabandyti susimalti miltų ar pasitraiškyti dribsnių su senaisiais aparatais Technikos dirbtuvėse, išvysti, kaip skaldomi akmenys, pažinti tarpukario traktorius;
 • IR TAI DAR NE VISKAS!

*gali būti taikomas papildomas mokestis.

Speciali programos kaina asmeniui (galioja tik spalio 5 dieną) – 11 EUR (Speciali kaina galioja grupelėms ir grupėms mokytojų rezervavus bilietus ir atvykimą iš anksto. Bilieto kaina renginio vietoje – 14 Eur/asm. (moksleivio/studento bilietas). Reikalinga pateikti įrodymą, kad esate mokytojas). Perkant pavienius bilietus internetu – kaina asmeniui 12 Eur (rinktis moksleivio/studento bilieto kategoriją). 

 

 

ŠVENTINIŲ PIETŲ MENIU:

1 variantas

Sočiausi ir gardžiausi krašte cepelinai su spirgučių ir grietinės padažu.

Alus arba gira (0,33 l)

KAINA: 10,50 EUR

 

2 variantas

Vištienos šlaunelė, marinuota aluje ir patiekiama su raudonųjų krienų koše, keptais obuoliais bei karamelizuotų svogūnų padažu.

Alus arba gira (0,33 l)

KAINA: 15,50 EUR

 

3 variantas

Kepta vietinių prūdų šamo filė, patiekiama su keptais svogūnais ir morkų piurė.

Alus arba gira (0,33 l)

KAINA: 16,00 EUR

MOKYTOJŲ DIENOS PROGRAMA

Speciali programos kaina asmeniui

11 Eur

Grupėms reikalinga išankstinė programos ir pietų rezervacija

KONTAKTAI: renginiai@pakruojo-dvaras.lt, 861812298

KREIPTIS DĖL REZERVACIJOS

TAIP PAT parengėme Jums programas, kurių metu linksmai su kolektyvu privačiai praleisite laiką ir įtvirtinsite dvariškai perteiktas žinias. Tad pasiruoškite. Neabejojame, kad pavyks pasiekti pasirinktoje programoje aukščiausius įvertinimus! Šias individualias programas-pamokas su specialia nuolaida galite rezervuoti nuo spalio 5 iki spalio 8 dienos. 

Fizikos pamoka 

Žemės traukos dėsniai su Žaldoku arba Malūnininku

SVEČIUOSE PAS MALŪNININKĄ 

Linksmiausia dvaro programa. Nuo juoko garantuotai skaudės šonus, o Malūnininko sočios vaišės, gausiai iliustruotos įdomiais pasakojimais, tikrai leis pajusti žemės trauką stipriau. Programos trukmė 2,5 val., su pietumis, kaina asmeniui – 38 Eur. Nuo 15 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

ULIAVONĖ PAS ŽALDOKĄ ALAUS BRAVORE

Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką“ atpažint, o „antroką“ reiks pavirt. Na, „trečiokas“ liks mergikėm arba dvaro davatkikėm. Viską patys pamatysit, kaštavosit su dainikėm! Su užkandžiais, dainomis ir, panorėjus, šokiais. Trukmė – 1 val. Asmeniui 16 Eur. Nuo 20 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

VIEŠNAGĖ PAS DVARO ŽALDOKĄ SU PIETUMIS

Pakruojo dvaro Žaldokas bene vienintelis Lietuvoje alų verda autentiškuose mediniuose kubiluose ir brandina statinėse. Programos metu išgirsite ir susipažinsite su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija, pakaštavosite skirtingo stiprumo alaus ir suprasite, kuo skiriasi „pirmokas”, „antrokas” ir „trečiokas”. Kad viešnagė pas Žaldoką būtų ne tik alumi ir dainomis (Žaldokas armoniką raito ne prasčiau nei alų gamina) gardinta, Jūsų lauks ir sotūs pietūs. Tradicinis karštas patiekalas ir užkandžiai padės dar lengviau atkleisti ilgametes aludarystės tradicijas bei paslaptis.  Trukmė – 2 val. Asmeniui 38 Eur. Nuo 15 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

Chemijos pamoka 

Distiliacijos procesai dvaro spirito varykloje

ATRADIMAI DVARO SPIRITO VARYKLOJE

Čia stiprieji gėrimai distiliuojami autentiškuose variniuose induose, o skoniai ir kokybė yra pripažinti visame pasaulyje. Turite galimybę tai pažinti iš arti ir net paragauti. Trukmė 45 min. Su Baronu. Kaina asmeniui 16 Eur. Nuo 15 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

SLAPTI BARONO RECEPTAI

Vien išklausę Barono pasakojimus apie spirito varyklos kilmę bei tradicijomis tapusias gaminimo technologijas pajusite, kaip meilė istorijai ir paveldui, pasitelkus bei įgalinus žinias apie gamtos teikiamus turtus, nuosekliai atsidavus procesui, virsta nuostabiais gomurį maloninančiais bei kūną šildančiais gėrimais. Baronas, atskleisdamas vietinių žolelių galią, distiliavimo ypatumus ir kitas dvaro paslaptis, lydės jus viso šio proceso metu. Galėsite pasigaminti net populiariausią Pakruojo dvaro kadagių gėrimą arba džiną, kuriuo vėliau vaišinsite ypatingus svečius. Trukmė 1 val. Su Baronu. Kaina asmeniui 25 Eur. Dalyviai: 10-15 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

Istorijos pamoka 

Dvaro istorijos vingiai su Baronaite

NERAŠYTOS DVARO ISTORIJOS

Šios ekskursijos metu nusikelsite 100 metų atgal ir pajusite tikrą XIX a. pab. dvaro atmosferą. Trukmė 1 val., Kaina asmeniui 9 Eur. Nuo 12 asm. Mokytojų dienos proga taikoma 10 proc. nuolaida.

Geografijos pamoka 

Pažinkite dvaro kraštovaizdį, gyvūniją, augaliją, kitus objektus!

Daugiau informacijos ir rezervacija: 

renginiai@pakruojo-dvaras.lt, 861812298. 

P. S. Brangūs mokytojai, nesant galimybei jūsų kompanijai pas mus apsilankyti spalio 5 dieną, mielai jūsų lauksime ir savaitgalį!