Kaligrafijos plunksnos rinkinys „Alkonostės skrydis”

42,00 

Turime

Apie produktą

Nuo tada, kai žmonės pradėjo kalbėti, savo garsus jie papildė gestais. Rašymas atėjo kaip šio gesto pratęsimas – būdas padaryti judesį matomu, įsimenamu ir ilgalaikiu. Tūkstančius metų žmonės rašė su bet kokiais įrankiais, dažnai tai buvo aštrūs daiktai, kad įbrėžtų norimą paviršių (dantiraštis). Kai žmonės išmoko skaityti, jie vis daugiau rašė. Laiškai tapo svarbiausia bendravimo per atstumą forma. Žmonės modeliavo savo rašyseną, nes tai buvo laikoma statuso ir išsilavinimo ženklu. XX amžiuje, išradus tušinukus, baigėsi kaligrafijos era. Keičiantis grafinės raiškos priemonėms, pamažu rašomo žodžio grožis ir elegancija, išnyko.

Šiuolaikiniai kaligrafai remiasi senaisiais šriftais. Prie jų pridėdami savo vidinę išraišką potėpiams ir raidžių formoms – sukuria naujus asmeninius rašymo stilius.

Šviesi plunksna tokia daili, lyg būtų ne žemiškos kilmės, o iškritusi iš pačios deivės Alkonostės sparnų. Ši slavų mitologinė būtybė –  paukštis su moters galva, gyvenanti dausose ir savo dievišku balsu giedanti ateitį. Ji deda kiaušinius jūros dugne ir jūra tampa rami savaitei. Vėliau kiaušiniai skyla ir kyla audra. Šį kaligrafijos rinkinį sudaro rašymo plunksna, 3 keičiami antgaliai, buteliukas tušui. Rinkinys skirtas praktiniam naudojimui.

Išmatavimai: 20,8 x 14,8 x 4 cm.