Festivalis VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS 2020 | Pakruojo dvaras

Festivalis VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS 2020

 

JAU BIRŽELIO 20 DIENĄ, ŠEŠTADIENĮ!

 

Šią vasarą atverčiame naują V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ puslapį, kuris jus nukels į gėlėtą ir magišką pasaulį – šekspyriškos fantazijos kupiną sapną 2020! Jame dvaras pražysta milijonais gėlių žiedų, kiekviena jo kertelė pasakoja savo istoriją, o gėlė – savo spalvingą ir kvapnų gyvenimą.

.
Būdami gėlėčiausios vietos Lietuvoje po atviru dangumi dalimi grožėsitės milijonais žiedų, atskleisite meilės eliksyro gamybos paslaptis, dvaro gyvenimo subtilybes. Jūsų lauks dar daugiau nei praeitais metais gėlių ir skirtingų jų rūšių, praeitų metų kūrinių naujame amplua ir visiškai naujų, dar neregėtų mistinių gėlių skulptūrų, dvariškų užsiėmimų ir meninių sprendimų. Kiekvienas grožėdamasis magišku XIX a. pasauliu su Antikos laikų elegancijos prieskoniu galės išgirsti, ką kalba gėlės, praeiti širdžių alėja, Kupidonui palietus – išlaisvinti savo jausmus ir atrasti savo mylimiausios gėlės žiedą.

.

Šiais metais festivalio metu, ypač savaitgaliais, atvykusiuosius stebins ir džiugins Šiaulių ir Penevėžio teatrų aktoriai, kurie įkūnys spalvingus V. Šekspyro pjesės personažus. Lankytojai patys patirs ir nuotaikingai išgyvens komedijos situacijas, kurias šiemet režisuos žymus ispanų gatvės teatro, cirko ir operos režisierius Adrianas Schvarzsteinas.

.

Vasarvidžio nakties sapnas 2020 Pakruojo dvare – vieta, kur skleidžiasi gėlių magija.

 

TRUMPAI APIE FESTIVALIO PROGRAMĄ:

Festivalis vyks kiekvieną dieną visą vasarą.

.

Atvykę dienomis nuo pirmadienio iki penktadienio turėsite galimybę ne tik mėgautis gėlių kompozicijomis, skulptūromis ir instaliacijomis, bet ir išvysti netikėtus pjesės personažus-animatorius, kurie džiugins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Taip pat bus atviri restoranai, dvaro rūmai, lauko erdvės atsipūsti, savo dirbtuvėse lankytojų lauks dvaro amatininkai (vėlėja, bitininkė, parfumerė, siuvėja, keramikė), įspūdingai netikėta "neįprastybių" erdvė, bravoras, spirito varykla, dvaro gyvūnija (žirgai, plėšriųjų paukščių kampelis ir kt.).

.

Savaitgaliais. Žinoma, vos tik savaitgalis, dvare dar ryškiau ima žydėti gėlės, garsiau skambėti muzika ir ima vertis "Vasarvidžio nakties sapno" magija - su spalvingais ir kerinčiais pjesės personažais, jų įtraukiančiais pasirodymais, kurių dalimi taps ir lankytojai. Visas dvaras kaip and delno - išvysti, patirti, atrasti tą XIX a. dvaro gėlių magiją.

 

BIRŽELIO 20 DIENĄ IR KITUS SAVAITGALIUS FESTIVALIO METU JŪS ESATE DVARE KVIEČIAMI IR LAUKIAMI:
 

 • pasivaikščioti po gėlėtą dvaro parką ir teritoriją, kur išvysite įspūdingo dydžio ir grožio vasaros gėlių festivalio "Vasarvidžio nakties sapnas 2020" skulptūras, kompozicijas, žydinčias menines instaliacijas;
 • festivalio metu leistis į neįprastas patirtis: atsidurti peilio mėtytojo taikinyje ar akimirką patapti V. Šekspyro teatro aktoriumi, paragauti norų eliksyro ar išbandyti laimę sėkmės rate... Tai - galimybė jums pasiklysti tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija susimaišo su realybe. Šiemet festivalio teatrinę dalį ruošia, režisuoja žymus ispanų gatvės teatro, cirko ir operos režisierius Adrianas Schvarzsteinas drauge su kūrybiškiausiais Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriais.

​SPEKTAKLIŲ LAIKAI: 

I. Pradžia 12:30-12:45 val. 

"Šekspyras per 15 min." 13:30-13:45 val. 
Pabaiga 14:30-14:45 val. 
 
KONCERTAS.
 
II. Pradžia 15:30-15:45 val.
"Šekspyras per 15 min." 16:30-16:45 val.
Pabaiga 17:15-17:30 val. 
 
 • pasigrožėti bene trimis dešimtimis gėlių kompozicijų konkurso "Žiedų valdovai 2020" metu sukurtų originalių kompozicijų.
 • 14 val. dvaro svirne pasiklausyti įdomios paskaitos apie senuosius lietuvių gėlių darželius. Paskaitą pavadinimu "Senieji Lietuvos gėlių darželiai" skaitys lektorė, etnobiologė Gražina Žumbakienė. (Paskaitų temos ir pranešėjos kiekvieną šeštadienį kinta).
 • 16 val. nepraleisti ir antros dienos paskaitos apie lietuviškas vaistažoles. Paskaitą pavadinimu "Lietuviškos vaistažolės: jų rinkimas, džiovinimas" skaitys lektorė, žymi farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė (Paskaitų temos ir pranešėjos kiekvieną šeštadienį kinta).
 • užsukti į elegantiškuosius dvaro rūmus, su Baronaite atskleisti jų valdovų paslaptis (papildomas mokestis);
 • užeiti į dvaro Alaus bravorą ir spirito varyklą, kur gimsta unikalūs skoniai;
 • apsilankyti pas kruopščiąsias dvaro amatininkes: vilnos vėlėją, keramikę, bitininkę;
 • užsukti į dvaro siuvėjos dirbtuves, pasigrožėti kuriamais ir jau sukurtais dvariškais kostiumais;
 • atskleisti kvapų istorijos paslaptis pas parfumerę;
 • užeiti į „curiosity" (neįprastybių) kambarį, kur išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję;
 • jaukiai atsipūsti, išgerti kavos ar pasimėgauti desertu Aptiekoje ar Baltojoje pokylių salėje;
 • pamatyti, kaip dvaro motoristas remontuos ir savo Technikos dirbtuvėse demonstruos pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius;
 • išvysti nuostabų plėšriųjų egzotinių paukščių kampelį;
 • pasivažinėti keturvietėje karietoje po dvarą (papildomas mokestis);
 • pasisupti žaviojoje senovinėje karuselėje (mažiesiems)(papildomas mokestis);
 • aplankyti dvaro ūkį, kur gyvena žirgai, avys, ožkos, triušiai, asiliukas - didis džiaugsmas mažiesiems!
 • išsinuomoti valtį ar dviratį dvaro apžiūrai kitu kampu - plaukiant Kruojos upe (dėl nuomos kreiptis į Malūnininko namo viešbučio administraciją);
 • ir tai dar tikrai ne viskas, ką jūs dvare galite išvysti, patirti, atrasti!

FESTIVALIO BILIETŲ KAINOS:

SAVAITGALIAIS:
Perkant internetu:
- suaugusiems - 16 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 12 Eur/asm. Vaikams iki 7 metų nemokamai.
- šeimos bilietas: (2+1) - 41 Eur; (2+2) - 52 Eur (nuo 06-27 d.)

Perkant renginio vietoje:
- suaugusiems - 17 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 13 Eur/asm. Vaikams iki 7 metų nemokamai.
- šeimos bilietas: (2+1) - 44 Eur; (2+2) - 56 Eur (nuo 06-27 d.)
- nuo 18 iki 20 val. bilietų kainos 8 Eur ir 6 Eur. Tokiomis kainomis juos galima įsigyti TIK vietoje.

ŠIOKIADIENIAIS (nuo pirmadienio iki penktadienio, supaprastinta dienos programa):
Perkant internetu:
- suaugusiems - 10 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 8 Eur/asm. Vaikams iki 7 metų - nemokamai.

Perkant renginio vietoje:
- suaugusiems - 11 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 9 Eur/asm. Vaikams iki 7 metų nemokamai.
- nuo 18 iki 20 val. bilietų kainos 5 Eur ir 4 Eur. Tokiomis kainomis juos galima įsigyti TIK vietoje.

Call Uždaryti
Klausimai? Palikite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime!
Arba skambinkite mums jau dabar!
+370 686 65 055