Alaus kelio pažinimas

Aludarystės tradicijos Pakruojo dvare atgaivintos ir tęsiamos iki šiol. Čia atvykus pasitinka profesionalūs vedėjai ir savo amato žinovai, kurie sukuria nepamirštamą atmosferą ir visos alaus kelio edukacinės programos metu smagiai leidžiate laiką dar ir pasisemdami įdomių žinių.

 

Pirmiausia dalyviai išgirsta ir susipažįsta su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija. Gavę leidimą dalyviai užeina į autentišką bravoro vidų, kur visų laukia išskirtinė parengta programa. Ekskursijų metu vykdomos degustacijos, kurių metu ragaujama įvairiausio stiprumo alaus, pagaminto pagal ilgametes tradicijas. Pradedama nuo silpniausio, švelniausią skonį turinčio gėrimo, vėliau pereinama prie vis intensyvesnio gėrimo. Nuobodžiauti čia nebus kada, nes savo amato žinovai supažindins su kiekviena alaus rūšimi ir papasakos nuotaikingų, niekur negirdėtų tikrų istorijų, kurios nutinka gaminant alų.

 

Smalsu, kaip visa tai vyksta? Norite sužinoti, koks yra alaus kelias ir paskanauti pagal autentiškas tradicijas pagaminto alaus? O gal svajojate patys tokį pagaminti? Suderinkite Jums tinkančią datą ir su draugų kompanija atvykę išbandyti! 

 

1. PROGRAMA

DOSNUSIS DVARO ŽALDOKAS

Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką“ atpažint, o „antroką“ reiks pavirt. Na, „trečiokas“ liks mergikėm arba dvaro davatkikėm! Viską patys pamatysit, kaštavosit ir pavirsit!

 

Jūsų laukia svetingos sutiktuvės su armoška dvaro Bravore, kur galėsite ne tik susipažinti su senovinio alaus gamybos procesu, bet ir degustuoti tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto - pakruojietiško alaus. Tuomet su dainomis ir  linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.   

 

Programos trukmė: 1 valanda;

 Kaina vienam asmeniui*: 8 EUR;

 

* – edukacinė programa vykdoma grupėms ne mažesnėms kaip 20 asmenų.

ARBA kiekvieną savaitgalį GYVOJO MUZIEJAUS metu: http://www.pakruojo-dvaras.lt/

 

2. PROGRAMA

ASMENINIO ALAUS GAMYBA DVARO BRAVORE

 

Kviečiame PATIEMS pasigaminti tikro, lietuviško, naminio, mediniuose kubiluose virto, alaus.

Autentiškame dvaro bravore kartu su mūsų aludariu patys virsite alų, atlikdami visas gaminimo procedūras: malsite ir saldinsite salyklą, virsite apynius, tekinsite misą, rauginsite alų ir pailsėję dvaro viešbutyje Stadala - košite  į medines bačkas "pirmoką", "antroką" ir "trečioką".

Rekomenduojame alų virti kartu su  4-15 bičiulių kompanija.

Siūloma šventės pradžia - 9 valanda ryto, o pabaiga - kitos dienos pavakarys su iškoštais 300 litrų alaus.

Nėra ypatingų alaus gamybos paslapčių – svarbiausia Žaldoko patirtis ir gera bičiulių kompanija!

 

Kaina: 55  EUR/asmeniui. 

 

Call Uždaryti
Klausimai? Palikite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime!
Arba skambinkite mums jau dabar!
+370 686 65 055